Informacje o nas i okolicy

 

Jezioro Grójeckie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. wolsztyńskim, w gminie Siedlec, leżące na terenie Bruzdy Zbąszyńskiej i jest jednym z ciągu Jezior Zbąszyńskich.

Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 70,0 ha do 70,5 ha. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 52,9 m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 1,9 m, natomiast głębokość maksymalna 5,6 m.

Jezioro zasila rzeka Obra (Północny Kanał Obry) dopływająca do środkowej części jeziora szerokim kanałem. W krańcu południowo-wschodnim wpływa rzeka Szarka. Z północy, poprzez przesmyk odpływa rzeka Obra do Jeziora Nowowiejskiego.

Zobacz jezioro na mapie

Portal dla wędkarzy

 

Grójec Wielki

  Ulubione miejsce kajakarzy i harcerzy.( Długość ok.1,7 km, największa szerokość ok. 750m, największa głębokość około 2 m) Za nim, po przewężeniu, które stanowi granicę jezior, otwiera się szeroka przestrzeń jeziora Chobienickiego. (powierzchnia ok. 230 ha, największa głębokość ok 3,5m, długość – 2,8 km, największa szerokość – ok. 1,0 km) z dużą, suchą wyspą pośrodku, za kolejnym przewężeniem jezioro Wielkowiejskie (długość 1,3 km, szerokość ok. 850m, największa głębokość ok. 3,0m , powierzchnia ok. 78 ha). W jego wschodniej części jest przejście na Północny Kanał Obry, z którego, po przepłynięciu odcinka ok.1 km są dwa wejścia na j. Kopanickie. ( powierzchnia 37 ha, największa głębokość 2,8 m, długość – 1,2 km, największa szerokość ok. 400 m). Tu kończy się szlak.
Cały szlak jest godny odwiedzenia. Najwygodniej opłynąć go kajakiem, ale można też to zrobić pontonem czy jachtem żaglowym z silniczkiem pomocniczym.

To idealne miejsce dla osób, które pragną wypocząć w przyjemnym domu gościnnym na pograniczu Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Gorąco zapraszamy! 

 

 

sound by Jbgmusic